Realizované projekty

Podívejte se, kde všude naleznou naše nanopřípravky své uplatnění v praxi.

Regio Jet

Regio Jet

RegioJet a. s. je provozovatel osobní železniční dopravy v České republice. Společnost byla založena roku 2009 a jejím stoprocentním vlastníkem je STUDENT AGENCY.

Z vlaků společnosti Regio Jet a. s. byly našimi speciálními přípravky odstraněny graffiti a poté byla aplikována tenká transparentní ochranná vrstva. Tato vrstva má schopnost zabránit průniku graffiti, drážního popele a ostatních nečistot do struktury laku. Takto ošetřený povrch je navíc chráněn I před nepříznivými klimatickými vlivy, získá delší životnost a lze ho snadno čistit.

Solární elektrárna – ČEZ

Pro našeho největšího dodavatele elektrické energie bylo realizováno ošetření solárních panelů. Klient si nechal solární panely ošetřit z důvodů snadnější a ekonomičtější údržby.

Další přidanou hodnotou aplikace NanoWay+ je, že dodal povrchu nové vlastnosti jako například vodoodpudivost, snížení přilnavosti nečistot, snížení přilnavosti sněhu na povrchu. Díky těmto vlivům dochází ke zvýšení produkce o několik procent řádově 5-7%.

Solární elektrárna – ČEZ
Dopravní podnik města Brna

Dopravní podnik města Brna

O kvalitě našich produktů se přesvědčili i v Dopravním podniku města Brna. O co konkrétně se jednalo? V Brně bylo potřeba ošetřit několik jízdenkových automatů. K tomutu účelu byla vybrána nanoochrana NanoWay+. Aplikace chrání jizdenkové automaty před nepříznivým počasím, znečištěním a v neposlední řadě proti vandalům a jejich tagy vytvořené fixy.

I v tomto případě byla aplikace úspěšná a s výsledkem mohly být obě strany maximálně spokojeny.

České Dráhy a.s. – Elefant 471

Motorové jednotky Elefant 471 jsou známé svou pohodlností a krásným interiérem. Bohužel, jak to tak bývá, plochy v interiérech těchto dopravních prostředků jsou terčem útoků vandalů, kteří povrch ničí nesmyslnými čmáranicemi, které z povrchu nelze odstranit beze stopy.

Ze strany zákazníka vzešel požadavek na ošetření interiérů vozových jednotek Elefant 471 antigrafitti ochranou - volba tak padla na přípravek NF Protect ANTIGRAFITTI. Tato aplikace zabrání spreji nebo fixu, aby se dostal do struktury povrchu. V praxi to znamená, že jeho odstranění je pak velice snadné, nízkonákladové a beze stop.

České Dráhy a.s. – Elefant 471
Daikin – Brno

Daikin – Brno

V tomto případě stál před našimi nanopřípravky úkol v podobě ošetření leštěného betonu protiskluzovou vrstvou. Zákazník měl požadavek ošetřit prostory před nakládacími vraty a ošetření prostorů mezi výrobními linkami.

Pro tyto potřeby byla zvolena aplikace protiskluzového přípravku NF AntiSlip, který opět nezklamal a zcela naplnil potřeby zákazníka.

Priessnitz léčebné lázně Jeseník

V překrásných lázních Priessnitz v Jeseníkách proběhla aplikaci hydromasážních van, které jsou každý den celoročně využívány k léčbě pacientů. Vany byly aplikovány z důvodů zvýšení hygienických podmínek a snadnějšího čištění povrchu.

Díky aplikaci se vany nemusí čistit pomocí agresivní chemie a navíc jejich povrch hubí bakterie. Zde byl použit produkt NanoWay+, který splňuje nejvyšší kritéria a je antimikrobiální.

Priessnitz léčebné lázně Jeseník
KUEHNE+NAGEL - Brno

KUEHNE+NAGEL - Brno

Zde jsme se potkali s typem zakázky, který moc často nerealizujeme a to vyčištění betonové podlahy od barvy, která se do povrchu zanesla při nehodě během vykládky.

Jednalo se o barvu, která byla na ředidlové bázi, a která se vsákla hluboko do povrchu. Pro tuto aplikaci byl vyroben speciální hloubkový čistič. Výsledek byl opravdu skvělý. Jak je vidět na fotografiích, podlahu se podařilo úspěšně vyčistit!

Brenntag CR s.r.o. – Praha

Pro firmu Brenntag CR s.r.o. byla realizována aplikace protiskluzového přípravku v místě jejich venkovní stáčecí linky. Jednalo se o aplikaci na kvalitní, ale za mokra velmi kluzkou podlahu z čediče.

Za deštivého počasí, nebo při úkapech chemikálií hrozilo vysoké riziko nebezpečí uklouznutí. Aplikace dopadla opět na výbornou a zákazník vyjádřil velkou spokojenost s funkčností protiskluzové aplikace NF AntiSlip.

Brenntag CR s.r.o. – Praha
Al Barari – Dubaj

Al Barari – Dubaj

Nano přípravky byly mimo jiné použity i pro aplikaci ochranných nano vrstev v exteriéru a interiéru luxusní rezidence, která se nachází ve čtvrti Al Barari v Dubaji. Cílem bylo ošetření různých typů povrchů za účelem jeho snadného čištění, odolnosti vůči povětrnostním podmínkám, antibakteriálnosti a prodloužení jeho stávajícího vzhledu. Ačkoliv se jednalo o jiné klimatické podmínky, než jsou v Evropě, aplikace proběhla v pořádku a výsledek byl 100% (došlo k modifikaci produktů v laboratoři vhodné pro tyto podmínky).

Fusion Maia Resort Danang – Vietnam

Ve spolupráci s firmou D.H.C. International byla aplikována ochranná nano vrstva na dřevěné obložení a střešní komponenty. Tyto povrchy trpí vlivem těžkých klimatických podmínek jako je vlhkost, solná mlha, déšť a extrémně vysoké teploty.

Cílem bylo povrchy před těmito vlivy ochránit. Opět bylo třeba využít znalosti a spolupráce s vývojovou laboratoří, aby klient získal produkt, který by se dal v těchto extrémních podmínkách aplikovat a který by v tomto prostředí fungoval. Přípravek bylo třeba mírně modifikovat, aby přilnul na tento specifický typ dřeviny.

Vše bylo splněno na jedničku s hvězdičkou! Již brzy budou naše nano přípravky aplikovány na další povrchy v jiných rezortech ve Vietnamu.

Brenntag CR s.r.o. – Praha